Je ideální čas na nákup dětského kola. Víte, podle čeho vybírat?

Hodně rodičů chce vést děti k aktivnímu sportu. Díky němu lze udržovat výbornou kondici, spálit kalorie ze snědených bonbonů, vyřádit se, nabýt skvělou náladu a trávit čas ve společnosti lidí, kteří mají stejnou zálibu. Odtrhnout děti od tabletů a telefonů není snadné. Inspirovat je ale můžete vy sami společně s novým kolem. Vyjít si spolu na zajímavá místa je skvělým způsobem, jak je vést k cyklistice.

Jak vybrat dětské kolo?

Abyste ale kolo pro dítě vybrali správně, je důležité znát pár zásadních skutečností. Nejdůležitější je výška dítěte, od které se odvíjí velikost kola. Dětská kola, která budou děti používat poté, co měla odrážedla, je lepší nevybavovat pomocnými kolečky, ale připravit se na den, dva strávené učením ratolesti samostatné jízdě. Pokud byste přídavná kolečka namontovali na kolo, vrátili byste jej v tom, co už vědělo, a to je udržet rovnováhu. Nově se musí naučit nasedat, šlapat do pedálů a zastavit.

Podle věku a výšky vašeho dítěte můžete koupit modely nejmenší od velikosti 14“ pro děti od 3 let věku, až po velikost pro juniory s koly o velikosti 26“ a 27,5“. Větší děti ocení např. horská kola, protože je využijí na zpevněném i nezpevněném terénu.

Pozor na váhu dětského kola

Při koupi jen málokoho napadne kontrolovat, jak je dětské kolo těžké. Zvláště pak rodiče, kteří kupují první kolo pro dítě, váha kola často opravdu nenapadne řešit. Přitom v mnoha obchodech, kde koupíme „kde co“ a nejsou specializované jen na jízdní kola a cyklistické zboží, jsou k dostání dětská kola příliš těžká, která váží i 2x tolik, co dítě. Když si představíte, že byste sami jezdili na kole, které váží 2x tolik, co vy, zřejmě byste o takový model neměli zájem. Je obtížné pro dítě vytlačit ho do kopce, do schodů, na chodník nebo kdekoli jinde.

Bohatou nabídku lehkých dětských kol i užitečné rady naleznete na cycology.cz.