Aby porod byl bezproblémový

Za chvíli je to tady a Vy pořád nevíte, co můžete čekat? Máte načtené knížky, poctivě jste chodila na kurz, ale stejně se bojíte? My Vám pomůžeme!

I porod si můžete užít

Už se Vám to blíží a o porodu se Vám dokonce i zdá? Ano, tyto představy jsou, obzvláště pro prvorodičku, něco děsivého. Ale není potřeba se stresovat nebo dokonce propadat panice- alespoň do doby prvních kontrakcí.

Rádi Vám pomůžeme s přípravou na porod pár tipy, které Vám Vaše myšlenky určitě ulehčí.

  • Vstaňte z gauče

Ty poslední dny už Vás nic nebaví a jste ráda, že se můžete natáhnout? Ale tohle není vůbec vhodná pozice pro Vaše miminko. Špatně se dostane do polohy, ve které by se mělo před porodem nacházet. Nejlepší, jak dostat děťátko tam, kde má být, je v poloze na všech čtyřech. Nicméně, je jasné, že nestrávíte v této pozici celý den, bohatě stačí, když budete dbát na to, aby alespoň při sezení byla Vaše pánev výš, než Vaše kolena.

  • Správné dýchání

I taková věc, jako správné dýchání může výrazně ovlivnit Váš porod. Stačí zhluboka dýchat, čímž kyslík přirozeně proudí naším tělem a uvolňuje svaly.

  • Příjemné procházky

Víme, že chvíli před porodem si žena spíše připadá jako slon, než jemná lidská bytost, nicméně, je třeba sebrat všechny síly a vyrazit alespoň na krátkou procházku. Je vědecky dokázáno, že ženy aktivní před porodem, mají samotný porod jednodušší.

  • Dopřejte si masáž

Určitě se s porodem lépe vyrovnáte, pokud Vám bude partner masírovat záda či končetiny. A to nemusí být jen v době před porodem, dokonce i při porodu může partner takto výrazně pomoci. Impulzy, které Vaše tělo při doteku vysílá k mozku, jsou totiž rychlejší, než ty impulzy bolesti, nicméně ženě pomáhají taktéž psychicky.

  • Dopřejte si krásnou vůni

Je známo, že když nám něco voní, působí to blahodárně na naši energii a celkově to náš organismus zklidní. Doporučenou vůní je levandule. Skvěle uvolňuje od bolesti a snižuje dokonce krevní tlak. Nemusíte mít vždy čerstvou levanduli, což není moc jednoduché se jí zásobit, bohatě stačí také esenciální olejíčky.

Když už konečně máte porod za sebou, všechno jste zvládly, je třeba myslet i na to, jak o sebe pečovat po porodu. Vy jste přece taktéž důležitá, stejně jako Vaše miminko, tak na to myslete.