Rozchod

Každý známe to období, kdy jsme po rozchodu jen blouznili a nedovedli si představit život s někým jiným, než s partnerem, který se s Vámi zrovna rozešel.

Jak z toho ven?

Rozchod je jedna z přirozených věcí, která nás v životě provází. Bohužel, je to jedna z těch opravdu smutných a těžkých věcí, které musíme překonat a zase jít dál. Ale jak se to dá zvládnout, když to sakra tak strašně bolí a Vy už nevíte, jak dál a jak se vyrovnat s novým životem bez partnera a být prostě jen sám za sebe? Jak budete bez toho druhého zase schopni žít? Nemáte na tyhle otázky bohužel žádnou odpověď, a proto teď upadáte do velkých depresí, ze kterých se dá už jen velice těžko dostat jen svépomocí.

Prostě se musíte naučit, jak jít dál – lehce se to řekne, ale velice těžko udělá, známe to přece všichni. Jen hrstka z nás zažila to štěstí, že našla svého životního partnera již v mládí a oba jsou si jisti, že protějšek je ten pravý a nic Vás již nemůže rozdělit. Sice nemáte nikdy úplnou jistotu, ale pokud je Vám spolu dobře, tak si to prostě užívejte a neřešte to, co bude, jestli se někdy rozejdete.

Musíte se připravit na nový začátek – většina lidí totiž prožívá čas po rozchodu v jakémsi „polospánku“, kdy prostě nedokáže fungovat naplno a životem jde jen tak, že dělá to, co je nejdůležitější, čistě z povinnosti a ani neregistruje, co se děje okolo něj a má zavřené oči ke všem možnostem, které se mu otevírají ihned po tom, co si rozchod prožije. Ještě na to není prostě připravený.

Nastartujte své tělo i ducha – můžete začít klidně tou tělesnou schránkou, která Vás dokáže nakopnout a naladit na nové možnosti. Pokud se vrhnete na tento „tělesný restart“, tak prakticky ihned uvidíte, že žít se dá i jinak, než do teď a začnete oči pomalu otevírat na svět okolo sebe a dokonce můžete zaregistrovat, že se koutky Vašich úst začínají zvedat nahoru a Vy na své tváři máte opět to, čemu se říká úsměv, který jste již tak dlouho hledali.