Aktivity pro děti

Už Vás taky nebaví se dívat na své milované ratolesti, jak dojdou ze školy, hodí tašku za dveře, ještě nemají ani vyzuté boty a už zapínají počítač?

Myslete na zdraví svých dětí

Pokud jste zastáncem toho, že Vaše děti by měli trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu, měli byste je motivovat k tomu, aby tam chtěli být. Dříve to bylo o dost jednodušší, děti došly ze školy, hodily tašku za dveře a honem utíkaly pro svého nejlepšího kamaráda a hrály si venku na schovku, na honěnou, bumbrlíčka či nějaké míčové hry, ale každopádně, kdyby mohly, strávily by celý den venku.

Ale jak na to v dnešní moderní době, kdy jsou děti nejraději u počítače, tabletu či chytrého telefonu a se svým nejlepším kamarádem raději komunikují přes sociální sítě, než aby se zvedly a šly ho vyzvednout domů. Dnes již děti prostě raději sedí zavřené doma a věnují se svým koníčkům.

Jak je tedy motivovat k tomu, aby vyšly na čerstvý vzduch alespoň na kratičkou zdravotní procházku, která je tak prospěšná pro jejich mladý organismus a pomáhá předcházet sezónním nemocem, hlavně na podzim.

Pokud máte za domem zahradu, máte tak trochu napůl vyhráno. Můžete jim udělat zábavnou zónu na Vaší zahradě, kde to nebude pro Vaše děti tak daleko a můžou si dokonce pozvat kamarády, aby si hráli s nimi. Ale čím je motivovat, aby ten svůj volný čas na zahradě trávily?

Pořiďte jim originální dětské hřiště. Je to sice investice, která Vám trochu provětrá peněženku, nebo spíše finanční úspory – ale za zdraví a radost Vašich dětí to přeci stojí, ne?

Dětská hřiště můžete sice pořídit i v levnější variantě – a to hřiště plastová, nicméně, jejich životnost není příliš dlouhá kvůli vlivům počasí a ostatních okolních vlivů. Každopádně, pokud chcete hřiště využít třeba jen na letní měsíce jeden rok, je to pro děti ideální, ale o mnoho vytrvalejší zábavou je pořídit hřiště dřevěné.

Pokud nemáte dostatek finanční hotovosti, zkuste ze začátku dětem pořídit nějaké menší atrakce. Oblíbená jsou také dětská pískoviště či trampolíny.