Jak předejít tiché domácnosti

Už je to zase tady – tichá domácnost. Proč to tak je? Vždyť svého partnera milujete, tak s tím přestaňte. Sedněte si spolu a začněte znovu od začátku.

Buďte zase šťastní

Dostali jste se s partnerem do tzv. „mrtvého bodu“ a nevíte, jak se z něj dostat? Nechcete se hned vydat do partnerské poradny, ale jste oba odhodlaní pro Váš vztah něco udělat? To je skvělý začátek nového začátku – prostě musíte oba chtít a pak to půjde mnohem jednodušeji.

Jenže to tak lehce hned od začátku nevypadá. Je třeba vědět, kde musíte začít a co udělat pro to, abyste se rozjeli do „nového života“ a prakticky znovuobjevili krásu vašeho vztahu, která se Vám najednou vytratila, a vy nevíte kam. Nebojte se, nikam se nevytratila – prostě jen trochu zaspala, ale Vy máte tu možnost jí nastavit budík, a hezky rychle zase probudit k životu ze zimního spánku.

Ale jak s tím začít? Nevěšte hlavu, že by Vám to hned od začátku nešlo, prostě se držte těchto aktivit a půjde Vám to samo:

Komunikujte

Ne nadarmo se říká, že komunikace je základním pilířem každého spokojeného vztahu. Pokud přestanete komunikovat, každý z Vás si vytvoří svůj vlastní svět, kam postupně přestanete svého partnera pouštět a problém je na světě. Nemusíte probírat jen důležité věci – prostě mluvte – mluvte o všem, co jste přes den zažili, co Vám pobavilo, co Vás naštvalo, prostě mluvte, mluvte, mluvte – a to třeba jen tak.

Smějte se

Smích uvolňuje do mozku hormon štěstí, který ho poté následně dávkuje do celého těla – a to si přece zasloužíte – cítit se spokojení. Potom budete spokojenější i s Vaším vztahem a snaha o jeho utužení nebude zas tak těžká práce, jak se zdálo. Pusťte si třeba večer nějakou bláznivou komedii, která Vás zaručeně rozesměje.

Dělejte věci spolu

Nemáme tím na mysli třeba jen společné procházky, ale dělejte spolu všechno. Nejlepší, pro utužení vztahu je například společné vaření – respektujte chutě svého partnera, on to jistě ocení. Domluvte se předem, co budete vařit a uvidíte, jak Vám bude potom chutnat!

Překvapte se maličkostmi

Udělejte svému partnerovi radost jen tak – úplnou maličkostí. Rád mlsá? Přineste mu z práce třeba čokoládu, kterou si večer můžete rozbalit společně. Určitě to ocení a Vy můžete čekat něco na odplatu, protože si na to jistě vzpomene i na druhý den.

Pokud tedy chcete oba s vaším vztahem něco dělat, jste na půli cesty k úspěchu. A tu druhou, jednodušší půlku máte před sebou, tak hurá na ni! A pokud se poté někdy stane, že zůstanete na nějakou chvíli sami, kdy Váš partner odjede třeba na služební cestu, nezoufejte, stále máte spoustu aktivit, které můžete dělat i sami.