Ideální dětský pokoj

Dopřejte vašemu miláčkovi ten nejkrásnější pokoj, do kterého se bude rád vracet a ve kterém se mu bude krásně spát. Není nic jednoduššího, než na tom zapracovat

Vysněný pokojík

Dětský pokoj je snad nejdůležitější část Vašeho domu nebo bytu. Záleží Vám přece na tom, jak se bude Vaše dítě cítit. A tomu můžete hodně napomoci právě tím, že mu zařídíte dětský pokoj dle jeho představ, aby tam měl vše, co by si mohl přát – nebo alespoň převážnou část. Ať už se jedná o hračky či pastelky a podobně, vždy se to snažíte svému potomkovi vědomě i nevědomě dopřát.

Jestli máte před sebou zařizování dětského pokoje, nevěšte hlavu, není to zase taková věda, jak by se mohlo na počátku zdát. Stačí se jen zaměřit na záliby a touhy Vašeho dítěte a vybavení tohoto pokoje bude hračka.

Musíte mít na vědomí, že tento pokoj znamená pro Vašeho potomka bezpečí, které by právě měl pocítit ihned po vstupu do dveří. Je to prostor jen pro něj, kde si může v klidu kreslit, hrát si anebo odpočívat. A od toho jste tu Vy, abyste mu tohle všechno dopřáli na jednom místě.

  • Myslete na barvy

Má Vaše dítě oblíbenou barvu? Tak mu udělejte radost a takovou barvou pokojík vymalujte. Je takovým nepsaným pravidlem, že kluci mají rádi modrou a holky růžovou. No, není nic jednoduššího koupit barevné příměsi do bílých nátěrů a namíchat si barvu dle představ Vašich, ale může si říct i Vaše dítě, jestli chce daný odstín třeba tmavší nebo světlejší. Může Vám s malováním i pomoci, nebojte se toho, vždyť vždy to můžete přemalovat. A navíc si spolu užijete spoustu srandy.

  • A co lustr?

Jaké má Vaše dítě rádo hračky? Tady platí podobné nepsané pravidlo, jako u barev. Kluci jsou zatížení na autíčka, holky na panenky. V dnešní době je v řetězcích domácích potřeb na výběr z velké řady dětských lustrů, hlavně s těmito motivy. A dají se koupit i cenově hodně přijatelné. Tak ho běžte koupit společně, ať se trefíte do vkusu a Vaše dítě bude mít skutečnou radost.

  • Co ostatní doplňky?

Stejně tak, jako u lustru, musíte u nákupu doplňků myslet právě na to, s čím si Vaše dítě hraje nejraději nebo jaké má zájmy. Proberte spolu, co by se mu či jí v pokojíku líbilo, nereálné představy mu vysvětlete a dohodněte se společně, co tedy do pokojíku pořídíte. Vždy musíte nechat dítěti prostor pro vyjádření, předejdete tím vzájemnému zklamání z toho, že po zařízení se nebude Vaše dítě radovat tak, jak byste si představovali a všichni budete smutní.

Pokud mu chcete ale dopřát více, než děláte do teď a máte dostatečné finanční prostředky, pořiďte mu tak zvaný dětský domek. Ale musím dodat, že do panelákového bytu se rozhodně nevejde.