Jak vybrat tu správnou školku?

Je to tady. Vaše dítě již oslavilo třetí narozeniny a Vy byste měli začít přemýšlet o tom, kam půjde do školky. Je to těžký, ale o to více byste měli připravit.

Dopřejte svým dětem to nejlepší

Slyšeli jste už někdy o knize s názvem „Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce.”? Jedná se dokonce o bestseller! A to zaslouženě, jelikož již z názvu je jasné, že kniha je zaměřená na to, co je pro nás nejdůležitější. Blaho nás i našich dětí. Proto si dejte velký pozor na výběr kvalitní mateřské školky pro Vaše ratolesti. Bude jim to ku prospěchu celý život a právě tam nasbírají své první zkušenosti se životem bez maminky, u které byly celý jejich dosavadní život. Usnadněte jim ten velký krok, jistě Vám jednou poděkují.

Na co si dát pozor při výběru vhodné školky?

  • Místo

Většinou rodiče hledají mateřskou školu, která je poblíž jejich práce či domova, aby nemuseli ráno cestovat přes celé město do školky a pak na druhý kraj města do práce. To je neefektivní využití času. Navíc také můžeme dítě vyzvednout včas, nemusíme se bát, že nás po cestě do školky stihne dopravní zácpa nebo jiná překážka.

  • Cena

Školky jsou rozděleny na státní a soukromé. Cena státní školky se měsíčně pohybuje v rozmezí od 200,- do 700,- za měsíc plus stravné, které je okolo 30,- za den. Soukromé sektory jsou samozřejmě dražší, za speciálně zaměřenou soukromou školu můžete měsíčně zaplatit až 15000,-.

  • Kroužky

Většina školek nabízí doplňkový program pro všechny děti. Většinou se jedná o kroužky angličtiny, pohybu, keramiky, zpěvu či tance. Vaše dítě se tedy může rozvíjet a vy alespoň zjistíte, na co má přirozený talent.

  • Otevírací doba

Školky jsou většinou svou otvírací dobou přizpůsobeny tomu, že rodiče jsou zaměstnaní, tudíž ráno otevírají brzo, již od 6:30 a zavírají většinou okolo 17:00. Tudíž i 8-hodinová klasická směna není tedy pro rodiče problém a dítě se zde celý den realizuje a může si spokojeně hrát s kamarády.

Je třeba se dopředu informovat na všechny možnosti Vámi zvolené školky a nejlépe si také zjistit pár referencí od matek dětí, které danou školku již navštěvují. Nicméně, je třeba se Vašim dětem věnovat také v odpoledních hodinách. Vymýšlet jim společný program, či jen spolu relaxovat. I když se dítě celý den hrálo, je nutné, aby trávilo také čas s Vámi, s rodiči, které ve svém životě potřebuje nejvíce.