Vybíráme koberec do dětského pokoje

Otázka koberců v dětských pokojích patří k velmi často diskutovaným problémům. Proti sobě zde stojí jejich příznivci, kteří zdůrazňují zejména bezpečnostní funkci koberců a odpůrci, kteří naopak považují koberec za možný zdroj zdravotních problémů.

Koberec do dětského pokoje

Zejména v minulosti byl koberec považován za lapač prachu a sídlo roztočů. S rozvojem technologií však došlo ke změně materiálů, ze kterých jsou koberce vyráběny, a tak jsou koberce, které máme možnost dnes koupit na trhu zcela bezpečné jak pro celou vaši rodinu. Samozřejmostí však zůstává pravidelná údržba zahrnující nejen pravidelné vysávání, ale také čištění speciálními prostředky. Při výběru koberce do dětského pokoje dbejte na volbu kvalitního materiálu. Koberec v dětském pokoji bude pod každodenní zátěží, není to jako když si dáte malý kobereček do obýváku, který tam budete mít jen kvůli estetické funkci. Malé děti tráví na zemi, potažmo na koberci velkou část dne. Zejména pro ty nejmenší je důležité, aby byl koberec z příjemného materiálu, nebyl příliš hrubý a náchylný k ušpinění. Dětské koberce je dobré vybírat spíše s kratším vlasem, protože ty s dlouhým se mnohem hůře udržují.

Jednobarevným kobercem nic nezkazíte

Co se volby barevného provedení týká, máte při výběru koberce do dětského pokoje volnou ruku. Malé děti budou chtít zřejmě koberec s některým z oblíbených seriálových hrdinů, ty větší zaujme spíše koberec s jednoduchým vzorem nebo dokonce zcela jednobarevný. Takovou klasikou, kterou nikdy nic nezkazíte ať už sháníte koberec pro dívku nebo chlapce je dětský zelený koberec. Zelená je barvou neutrální, která se dá velmi snadno kombinovat s různými dalšími barvami, a to i v případě, že potřebujete koberec do pokoje, který sdílí dívka s chlapcem. Stejně tak volbu zeleného koberce ocení nastávající rodiče, kteří neznají pohlaví svého dítěte. Zelená je zkrátka barvou, která se hodí pro kohokoliv bez ohledu na věk a pohlaví.