Dámy, přesedlejte na elektrokola a užijte si i jízdu do kopců nebo delší trasy

Spousta žen má rádo cyklistiku, ve skříni patřičnou cyklo výbavu, v garáži třeba i dvě dámské jízdní kola s tím, že každé z nich má trochu jiné vlastnosti, a žena si vybírá jednou právě podle toho, do jakého terénu se chystá. Někdy jezdí samy, někdy v párech nebo s kamarádkami. Proč si ale nedopřát jízdu i dále nebo do těžšího terénu, pokud vás láká? Anebo si nechat pomoct s transportem do práce a nepřijet ráno, co ráno splavená? S tím vším vám pomůže elektrokolo.

Kvalitní dámské kolo využijete vždy, stejně jako elektrokolo

Říkáte si, že by bylo hanba nechat vaše dámská kola v garáži ladem a kupovat si elektrokolo? Pak vězte, že svá oblíbená „stará“ kola můžete dále využívat, např. pro cesty za přáteli, k rodině přes město, nebo tehdy, když budete vědět, že nechcete využívat pohon v podobě elektrického motoru a chcete si dát do těla tak, jako doposud.

Pomoc elektrokola můžete využívat např. při zmíněném dojíždění do práce nebo do školy. Ušetříte za benzín, vyhnete se ranní špičce, uděláte něco pro vaši kondici a zdraví i přispějete ke zdraví Země. 

Na co ale zaměřit pozornost, abyste vybrali elektrokolo správně? Především je potřeba zamyslet se, kde budete jezdit, tedy na jakém povrchu. Tak, jako klasická jízdní kola, jsou i elektrokola vyráběna jinak pro jízdu na rovném povrchu a jinak na jízdu po nerovném terénu. Jiná elektrokola jsou dostupná pro muže a jiná pro ženy. Mají odlišnou velikost rámu. 

Podle toho, kde budete elektrokolo využívat, a jak, také podle délky jízdy, vybírejte i výdrž baterie a dobu nabíjení. Je ovšem důležité vědět, že na výdrž baterie má vliv i vaše váha, způsob jízdy, četnost využití, typ povrchu a aktuální povětrnostní podmínky.

Rádi vám poradí s výběrem na Bikero.cz, kde na vás čekají i velmi zajímavé akce.