Zařizujeme pokoj pro slečny

Nastal čas, abyste předělali dětský pokoj Vaši holčičky na pokoj pro dospívající slečnu? Rádi Vám poradíme, co by v takovém pokoji nemělo chybět.

Útulný dívčí pokoj

Taky Vám přijde, že je to teprve chvilka, co jste vymalovávali pokoj na růžovo, všude vystavovali panenky a plyšové hračky? Prostě jste zařizovali první pokoj pro svou holčičku, která už vyrostla z postýlky a měla konečnou svou vlastní postel. Jenže – postel už je najednou zase malá, panenky leží v koutě a Vaše holčička není už ta malá holčička, ale už máte doma velkou slečnu.

Co teď s jejím holčičím růžovým pokojíčkem? Určitě už by si taky přála trochu jiný prostor, do kterého by si mohla zvát svoje kamarádky a pořádat různé pyžamové párty či filmové večery. Tak proč byste jí nepomohli?

Zkuste se ve výběru barev či nábytku přizpůsobit jejím požadavkům a přáním a snažit se vyhovět všemu, co je ve Vašich možnostech – a to hlavně i finančních. Hlavně dbejte na to, aby měla ve svém pokoji prostor pro

  • oddech
  • práci
  • relaxaci
  • zkrášlení

Oddechovou část tvoří samozřejmě postel, ta musí mít hlavně pohodlnou a kvalitní matraci a pevné rošty.

Do pracovní části musí být zařazen stůl s dostatečně velkou pracovní deskou, policemi a regály, kde bude mít dostatečný prostor pro své učebnice, desky, sešity a další pracovní pomůcky.

V relaxační zóně by mělo být umístěno alespoň křeslo, pokud je v pokoji více prostoru, je možné vybavit taktéž malým gaučem a konferenčním stolkem, kde bude moci v klidu posedět s kamarádkami.

V zóně “zkrášlení” musí být toaletní stolek, který by měl být umístěn v blízkosti postele, kde bude mít Vaše dcera dostatečně velký prostor pro svůj make up, hřebínky, laky na vlasy, laky na nehty, všechny možné šperky další věci, které využívá ke svému zdokonalení.

Hlavně nechte Vaši dceru, ať si rozvrhne, kde bude mít všechen nábytek a do jaké barvy to budete ladit. Bude poté lépe připravena na dobu, kdy si bude zařizovat svůj vlastní byt dospělé ženy a vy se o ni nebudete muset bát.