Máchovo jezero je ideální místo pro odpočinek

Hledáte místo, kde byste mohli během dovolené či prodlouženého víkendu odpočívat a čerpat novou energii? Vyrazte k Máchovu jezeru. Nabízí nejen koupání, ale v okolí naleznete celou řadu pamětihodností a přírodních krás. Okolí jezera také nabízí velké množství cyklistických tras. Milovníci historie mohou zavítat na některý z hradů a zámků, jichž je v okolí velké množství. Nejbližší jsou hrady Bezděz nebo Houska, kde se nachází vstup do pekla. Ze zámků pak můžeme zmínit Dětenice se středověkou krčmou a návštěvou pivovaru.

Ubytovat se můžete v https://www.elite-stare-splavy.cz/ubytovani.html.

Chatová osada Elite

Chatová osada Elite nabízí velmi příjemné ubytování i vybavenost. Ubytovat se můžete ve čtyřlůžkových chatkách, jejichž součástí je, kromě klasického vybavení, i chladnička. Všem hostům je v areálu k dispozici jídelna s barem, společné sociální zařízení, 2 ohniště s možností zapůjčit si gril a pro děti houpačky, prolézačky a pískoviště.

Nedaleko osady se nachází celá řada atrakcí – minigolf, který si můžete vyzkoušet, trampolína pro děti i dospělé a kolotoče. U jezera si můžete zapůjčit šlapadla nebo lodičky a využít můžete i nabídku plavby parníkem na okružní jízdě po jezeře.

Možnosti stravování

Během dovolené není důležité jen ubytování a možnosti vyžití, ale také řádné a chutné stravování. V areálu je k dispozici jídelna s barem, kde si můžete objednat plnou penzi ( v případě větší skupiny) či polopenzi, kterou využívají především ti, co rádi vyrážejí na celodenní výlety. Určitě vám zdejší výtečná kuchyně zachutná.

Pokud se rozhodnete stravovat se jako správní trempové, můžete využít ohniště v areálu, na němž si lze opéct buřty. Také si můžete zapůjčit gril a připravit si výtečné maso, rybu nebo zeleninu. Na výběr je tedy celá řada různých možností.