Plastové květináče – krásná dekorace pro váš domov a nejlepší nádoby pro pěstování rostlin

Pokojové rostliny patří k běžným součástem většiny moderních domácností. Ne všichni to s nimi umí, nicméně mnozí z nás mají doma alespoň pár méně náročných druhů. Ti, co si v jejich pěstování doslova libují, obývají svůj domov společně s řadou tradičních i méně tradičních květin. Ať tak či onak, s přinesením rostliny domů začne snad každý řešit nejen to, kam ji umístit, ale také do jaké nádoby ji vložit.

Volba vhodného obalu je zásadní záležitostí pro prosperitu pěstování dané rostliny. A protože jsme obvykle i tvorové nároční, chceme mít své byty, domy, okenní parapety, balkóny, terasy a zahrady rovněž krásné a útulné. Rozhodně nechceme, aby nám obytné prostory hyzdily květináče nepěkné. Jejich smyslem není jen funkčnost, ale také estetická stránka. Proto umísťujeme jakékoliv rostliny do různých dekorativních nádob. Zaměřme se na plastové květináče, které nabízí nespočet výhod.

Paráda za pár korun

Moderní plastové obaly na květináče jsou praktické i dekorativní zároveň. Nemají jen podobu jednoduchých pěstebních nádob, ale jsou velice pohledné. K dostání jsou v různých provedeních, nejen co se barvy, velikosti a tvaru týče, ale lze pořídit i věrohodné imitace jiných povrchů a krásné originální designy. Proto jsou tyto nádoby opravdu skvělou volbou do každého bytu i na zahrádku. Jsou opravdu velice dekorativní a vyzdvihnout krásu dané rostliny.

Moderním plastovým květináčům nelze upřít jejich krásu.

Plastové obaly jsou, oproti těm z jiných materiálů, často levnější. Jejich velkou výhodou je i hmotnost. Jsou lehké, takže mobilní a kdykoliv je přenesete podle potřeby. To i v případě, pokud se jedná o velké venkovní květináče. Pakliže jsou třeba z keramiky, často s nimi ani nehnete. Ale pozor na některé plastové modely, které se vlivem teplého počasí mohou deformovat. Sáhněte po plastových obalech od Harasim.info, jež jsou vyrobené z vysoce odolného a kvalitního plastu, takže odolávají povětrnostním vlivům i UV záření. Nemění svůj tvar, ani barvu.

Plastové nádoby jsou vhodnou volbou i do venkovních prostor.

Další nesporým plusem plastových nádob je zdravotní hledisko. Třeba cihlové a keramické obaly mají póry, ve kterých se může dařit choroboplodným zárodkům. V takových případech se pak rostlině nedaří, a pakliže obal dáte na jinou rostlinu, můžete nákazu snadno přenést. Oproti tomu plastové obaly na květináče lze používat opakovaně, zas a znovu. Stačí jej umýt horkou vodou a je opět jako nový.

Plastové květináče udrží déle vodu, která se z nich tolik nevypařuje. Díky tomu jsou rostliny v nich pěstované méně náročné na zálivku. Na druhou stranu platí, že žádnou květinu nesmíte nechat stát dlouho ve vodě, takže si i na tento fakt dejte pozor.

Rádi byste pro své pokojovky zakoupili nové a dekorativní plastové obaly? Jednu z nejširších a cenově nejvýhodnějších nabídek na trhu naleznete na www.harasim.info. Jedná se jak o velkoobchod, tak maloobchod a výběr je zde opravdu výjimečný.