Spolehlivé, pohodlné a ekologické? Vyzkoušejte moderní látkové plenky

Látkové plenky používaly k přebalování naše maminky a babičky. Dnes se však tento trend znovu vrací v novém provedení. Látkové plenky získaly nový střih, zapínání a tvar, navíc jsou ekologickou volbou ohleduplnou k životnímu prostředí. Pro jejich užívání však existují i další důvody.

Jednorázové pleny

Jednorázové pleny jsou nejběžněji používanými, bohužel nesmírně zatěžují životní prostředí. Skládají se z propustné fólie, nasákavé složky, tedy buničiny, nepropustnou fólií, lepicích pásků a gumiček. Umělé fólie a gely jsou přitom vyrobeny z ropy a i jejich výroba zatěžuje životní prostředí. Po použití se navíc jedná o odpad nerecyklovatelný, který putuje na skládku či se spálí.

Látkové pleny

Efektivní alternativou jsou právě látkové plenky, které se používají opakovaně a zatěžují životní prostředí mnohem méně. Vyrobeny jsou zpravidla z bavlny a podobných materiálů, které dobře sají, například z konopí či bambusu. Nejedná se o ty samé plenky, které používaly již naše babičky. Jejich střih a zapínání je přizpůsobeno pohodlí miminku a tomu, aby byly spolehlivé, k plenkám se navíc nabízí celé sady pro přebalování. Látkové plenky jsou příjemné, bez chemie, ekologické a cenově výhodné. Opravdu se vyplatí investovat do látkových plen než stále kupovat nové a nové jednorázové pleny. Látkové plenky se také nežehlí.

Pestrý výběr

Na poli látkových plen přitom existuje opravdu pestrý výběr. Zvolit můžete například látkové pleny kalhotkové, čtvercové, vícevrstvé. Pleny, které nemají vlastní nepropustnou vrstvu, se doplňují o svrchní plenkové kalhotky, které se používají jako nepropustná vrstva přes plenku. Vybírat si můžete plenky v nejrůznějších barvách a s nejrůznějšími vzory. Provedení jsou opravdu pestrá. Zainvestujte proto do látkových plen, které ušetří vaše finance, ale i životní prostředí.