Při výběru nové matrace vždy upřednostněte kvalitu. Vaše tělo vám poděkuje!

Schopnost mít dostatečné množství nerušeného spánku bude mít okamžitý i dlouhodobý účinek na vaši pohodu i zdraví. Jedním z největších problémů ovlivňujících tuto schopnost jsou však staré, proleželé, nepohodlné nebo poškozené matrace, na kterých mnozí z nás spí. Pokud začínáte zapomínat, kdy jste si matraci koupili, možná je čas vyhodit starou a investovat do luxusní matrace, která zlepší vaše celkové zdraví. Kvalitní matrace může ovlivnit hned několik faktorů.

Chrápání

Chrápání je způsobeno tím, že je částečně omezen průchod horních dýchacích cest přímo v zadní části úst. Nejlepší způsob, jak zabránit chrápání, je mít během spánku dobře podepřenou hlavu a tělo. Když matrace zestárnou, propadnou se, když začnou odcházet pružiny, zatíží je roky prachu a potu a jejich počáteční pevnost se rozplyne. Nová středně pevná matrace udrží vaši páteř dobře vyrovnanou a rovnoměrně rozloží vaši tělesnou hmotnost, to vše pomůže zabránit chrápání.

Alergie

U starých matrací hrozí, že se stanou útočištěm alergenů, potu a prachu, které alergie spouštějí. Alergie způsobují překrvení a otoky v krku, narušují váš spánek a mohou vést k chrápání. Stará matrace zatížená prachem může negativně ovlivnit astmatiky a způsobit zhoršení příznaků. Prach, pot a alergeny jsou jedním z hlavních důvodů, proč se doporučuje měnit matrace každých 6 nebo 8 let. Pokud nadešel ten čas i u vaší matrace, vybírejte nové matrace na matrace.purtex.cz, kde objevíte klasické i zdravotní matrace, luxusní matrace, zdravotní polštář, přikrývky a mnoho dalšího sortimentu.

Hmotnost

Věřte tomu nebo ne, ale množství a kvalita spánku může ovlivnit vaši váhu. Ospalost často vede k tomu, že se k pravidelnému cvičení a zdravému vaření obracíme zády, což přímo ovlivní vaše fyzické zdraví. Když nemáte dostatek spánku, vaše hladina leptinu (který hraje klíčovou roli v tom, že se cítíte sytí) klesá. Takže když jste unavení, myslíte si, že máte větší hlad, což ve vás vyvolá touhu po jídlech s vysokým obsahem tuku a kalorií.