Zařízení broadcastového studia není legrace. Nechte si pomoct od profesionálů!

Hned ze začátku je nutné podotknout, že broadcastové studio se všemi jeho vlastnostmi a výhodami rozhodně nedokáže využít každý. Ruku na srdce tak v tom ohledu, že mnohdy stačí mnohem jednodušší studia, než je přímo broadcast. Na druhou stranu v moment, kdy se chystáte vysílat do masových médií, je pro vás takové studio jedinou přijatelnou alternativou.

Ať už po plánovací či po technické stránce, je ale takové studio opravdu zásadním krokem. Vyplatí se proto zvažovat každé rozhodnutí a nechat si poradit od profesionálů!

Jaký je rozdíl mezi standardním a broadcast studiem?

Začneme nejdříve tím, co si můžete představit pod pojmem prezentační studio. Jednoduše se dá říct, že se víceméně jedná o jakýkoliv prostor, který vám slouží k vysílání živého, nebo tvorbě jiného typu obsahu. Prezentační studio tak víceméně mají například všichni standardní školitelé, mnohdy učitelé a profesoři, ale také hráči počítačových her, co se živí streamem nebo jako tvůrci obsahu. Zkrátka jedná se o technologické a estetické zázemí k vysílání.

Vedle toho je ale broadcastové studio mnohem důmyslnější. Pod pojmem broadcast se ve všech ohledech vždycky rozumí opravdu masová komunikace. Proto jsou taková studia předmětem televizních nebo rádiových vysílání. Samotný broadcast je tak pro vás technologickým rozhraním, které umožňuje vysílání a střih v takové kvalitě a množství, aby to vyhovovalo potřebám dnešních masových médií. Jedná se tak o vrcholné zázemí, kde rozhodně hraje roli ohromné množství faktorů.

Proč je největší koncentrace v Praze?

Rozhodně by člověka napadlo, proč je zrovna největší domov pro broadcast Praha. Důvodů je poměrně dost, ale ten nejzásadnější je přitom jednoduchý. Pokud chcete vysílat pro opravdovou masu lidí a zároveň o vysoké kvalitě, tak extrémně záleží na kvalitě vašeho spojení s okolním světem. Praha nabízí možnosti nejlepšího internetového připojení a leží přímo na páteřní síti mezinárodních komunikačních rozhraní. Díky tomu je tak naprosto ideálním místem, protože tady najdete rychlosti a kapacity, které rozhodně potřebujete.