7 věcí, které spolehlivě zničí vaše první rande

Přejete si, aby to na poprvé opravdu vyšlo? Šikovná seznamka vám sice může dohodit skvělého partnera, to byste ho však nesměli odradit už na prvním rande! A čím? Leckdy detaily, které si ani neuvědomíte! Posuňte se v seznamování zase o něco dál díky tomuto článku.

Hlavně nelžete předem – alespoň v těchto věcech:

Asi nikdo na sebe nechce na první dobrou prozradit všechno. Ale když už musíte lhát, pak nikdy ne o věcech, které se dají snadno ověřit. A jaká jsou ta největší tabu?

  • Mužům na ženách nejvíce vadí, pokud jim neřekly tak úplně pravdu o své váze a o vztahu k alkoholu.
  • Ženám pak na mužích vadí rovněž předstírání abstinence, ale také zatajený věk.

Není však pravda, že si na společné večeři nesmíte dát nějako tu sklenku vína. Naopak (tedy pokud váš protějšek na férovku neuvedl, že je abstinent). Nesmíte se však opít nad míru, to by podle průzkumů vadilo více než polovině lidí.

Na první rande pozvání domů nepatří

Co dokáže spolehlivě odradit hned na prvním rande? Určitě pozvánka na rodinnou večeři. Ovšem ani večer společně strávený u televize nebývá zrovna nejpřitažlivější. A to bez ohledu na to, jak moc se vám protistrana líbí. Takže svou sbírku DVD nebo vášeň pro romantické filmy si zkrátka nechte napříště.

Budoucí i minulí partneři jsou tabu

Nic neodradí od dalšího setkání víc než zmínka o tom, že váš protějšek narazil na seznamce ještě na tři dalších potenciální kontakty, s nimiž se chce sejít. No schválně, jak byste se v takovém případě cítili vy? A na někdy jindy si nechte i povídání o minulých partnerech. Nedělá to dobrotu, navíc se může zdát, že s nimi svůj nový objev jednoduše porovnáváte. A to urazí jak ženy, tak muže.

Úspěšné seznámení si žádá mlčení

Tedy samozřejmě ne úplné. S tichou rybou určitě nikdo nechce nic mít. Ovšem pro mnoho lidí je paradoxně horší, když mluvíte až příliš. A vůbec nezáleží na tom, zda jde o známku nervozity nebo spíše přehnaného zájmu.

Paradoxně prý bývá rande úspěšnější ve chvíli, kdy jste právě vy osobou, která mluví méně. To se alespoň lze dočíst na nejrůznějších „chytrých webech.” Nicméně v praxi úplně postačí, když to bude takříkajíc fifty-fifty. No opravdu.

Dejte si pozor na následný kontakt

A stejné je to i se dny, které po rande následují. Odolejte pokušení zavalit svůj protějšek SMS nebo e-maily. A jak na to? Klidně napište první, ale počkejte si na odpověď. Vždycky. Cokoliv jiného vypadá jako uhánění. Muže to staví do role politováníhodných úchylů, ženy se zase podobají rozzuřeným stíhačkám. Nelichotivé, což?

A kdy se vlastně ozvat? Tři dny, které byly dříve doporučovány, už rozhodně neplatí. V dnešní době přející moderním technologiím, není žádný důvod pro to, abyste svou odpověď takto odkládali. Klidně napište už večer po schůzce. Jen pozor na výše řečené.

Na prvním dojmu opravdu záleží

Máme tak trochu tendence „mít všechno na háku“. Tedy alespoň co se oblečení týče. Do divadel se tak už nevyžadují večerní šaty a do filharmonie můžete klidně napochodovat v džínách. Ale všechno by mělo mít svou míru. Prvnímu seznámení určitě neprospívá, pokud na scénu dorazíte oblečeni ležérně „jako na doma.“ Pozor i na urážející nebo trapné slogany. A taky na divné chování. Třeba takové sluneční brýle byste měli odložit v jakémkoliv případě. Nechtěně tak můžete svůj protějšek urazit. Není vám totiž příliš dobře vidět do obličeje, což na psychiku toto druhého působí vždycky negativně.

Nenechte se oklamat tím, že jste prošli

Připadá vám, že je seznam zmíněný výše dlouhý? To bohužel ano – a co je horší, nejspíš se vůbec nedozvíte, že jste něco udělali špatně. Tady alespoň na samotném rande ne. Mezilidské vztahy jsou zkrátka komplikovanější a přirozená slušnost nám brání reagovat i na zjevné prohřešky ihned. Místo toho se ukryjeme za hradbu mlčení. Takže pokud následuje po rande jednoduše ticho, nejspíš jste neprošli.

To by se vám však s našim radami určitě stát nemělo. Ale nezapomínejte na to nejdůležitější – buďte prostě sami sebou. To je totiž ten nejlepší recept na seznámení vůbec.

Jste připraveni? Tak teď zkus třeba seznamku RANDINO.CZ a už dnes pojď na rande!