Ideální pití na léto? Překvapivě jimi jsou šumivá vína

Už dávno odzvonilo dobám, kdy byly šumivá vína určeny jen pouze pro slavnostní okamžiky. Daleko častěji se tyto šumivé nápoje totiž prosazují jako osvěžující letní pití. Jejich lahodná a výjimečná chuť se výtečně doplňuje s lehkými pokrmy, jejichž sezóna v letních měsících startuje. A navíc se skvěle hodí i na letní romantické večery či grilovací party s přáteli. Která šumivá vína zvolit?

Vína z oblasti Champagne

Mezi nejoblíbenější šumivá vína rozhodně patří pravé šampaňské. Pojem šampaňské se často chybně používá jako synonymum pro všechny šumivá vína Avšak pravé šampaňské pochází pouze z francouzské oblasti Champagne, kde se vinná réva pěstuje a zároveň zpracovává. Šampaňské lze pít samotné, nebo jako doplněk k lehkým pokrmům. Lahví pravého šampaňského rozhodně nikdy nic nezkazíte. Vyzkoušet můžete například plnější styl Deutz nebo subtilní a svěží styl Pierra Peterse.

Prosecco z Itálie

Ideální volbou pro letní období je také lahev Prosecca, které si získává stále větší oblibu lidí, a to především díky své ovocné chuti a větším bublinkám. K pití se hodí taktéž k lehkým pokrmům nebo samotné. Sáhnout můžete například po lahvi Prosecca Terra Vizina s vůní po sadovém ovoci či vůní květin ze 100% odrůdy Glera. Sklenku Prosseca můžete ozdobit jahodou či jiným druhem ovoce.

Šumivá vína z Moravy

Nakonec nemusíte poznávat jen šumivá vína z dálek. Skvělá šumivá vína lze najít i u nás, odkud jinde než z vinařské oblasti Morava. Ideální volbou pro letní období jsou například moravské sekty vyrobené metodou charmat z nejkvalitnějších odrůd vín. Moravský sekt je zárukou čisté a svěží chuti s jemným a dlouhotrvajícím perlením. Pít můžete samostatně, ale i něco lehkého nakousnout.

Široký sortiment nejen šumivých vín naleznete v e-shopu 1er.cz.