Jak vybrat vhodný dětský textil

Všechny maminky chtějí pro své ratolesti je to nejlepší. Patří sem i pěkný a kvalitní dětský textil. Současná nabídka, která zahrnuje dětskou metráž, je poměrně široká, proto je potřeba jeho výběru věnovat velkou pozornost.

Nevhodně vybrané kousky mohou dětem způsobovat nepohodlí, dokonce i podráždění jemné dětské pokožky. Že nechcete kupovat drahé oblečení, neboť z něj, především malé, děti rychle vyrostou. Ale to ani nemusíte, neboť i levné dětské oblečení je kvalitní. Velký výběr oblečení naleznete na e-shopu bavlissimo.

Kvalita především

Kvalitní by měl být nejen materiál, ale také zpracování. Jednotlivé části oděvu by měly být kvalitně sešity a pokud se jedná o oblečení pro nejmenší, švy by měly být z vnější části, aby nedráždily citlivou dětskou pokožku. I levný dětský textil by měl být pevný a odolný proti prodření, vždyť musí vydržet opakované a časté praní. Pokud z oblečení cítíte chemický zápach, raději jej nekupujte, znamená to, že oblečení obsahuje barviva, která nejsou vhodná pro dětskou pokožku a mohly by zapříčinit podráždění či alergie. Při výběru oblečení hledejte certifikáty kvality. Nesmíme zapomínat ani na prodyšnost a kvalitu materiálu. Hledejte štítky s označením podílu jednotlivých druhů materiálů, které byly na výrobu použity.

Výběr materiálu

Pokud vybíráte oblečení, ideální materiál je přírodní. Patří mezi něj bavlna, len či konopí. Kromě toho, že je přírodní, v chladném období zahřeje a v teplém počasí ochladí. Také dobře absorbuje vlhkost, podpoří cirkulaci vzduchu a pokožce umožní dýchat. Vhodné není oblečení, které obsahuje syntetické části, které jsou neprodyšné a mohou způsobit podráždění a alergie.

Správná velikost

Oblečení nesmí být příliš těsně a malé. Dítě se v něm cítí nepohodlně, ale ani příliš velké oblečení není vhodné. Řiďte se nejen věkem, ale i velikostí dítěte.