Nejčastější problémy v intimních partiích

Opakované výtoky, nepříjemný zápach, zarudnutí, bolestivost nebo pocity svědění v oblasti intimních partií za život zažije asi každá žena. Co je jejich příčinou? Může to být kvasinková infekce.

Kvasinková infekce – její příčiny a léčba

Kvasinky se v našem těle vyskytují běžně, v určité rovnováze.

Kvasinková infekce je nepříjemná zdravotní komplikace, za kterou stojí kvasinky rodu Candida, které se přemnoží a způsobují změnu pH. Příčin jejich přemnožení je celá řada. Změnu pH může způsobit i léčba antibiotiky nebo koupání ve vodě s vyšším obsahem chloru. Správnou rovnováhu kvasinek a bakterií, které žijí, za normálních okolností, v souladu, pomáhá udržet vhodná intimní hygiena, bavlněné spodní prádlo a správná životospráva. Vhodné hygienické přípravky určené pro intimní hygienu nabízí značka GYNELLA®.

Příčiny

Vaginální mykóza vzniká v důsledku přemnožení kvasinek. To může být následek nezdravého životního stylu. Jedná se především o nezdravou životosprávu, která obsahuje velké množství cukrů a bílého pečiva. Ty podporují množení kvasinek. Důležitý je dostatek spánku a pohybu. Pozor bychom si měli dát i na vhodné oblečení. Spodní prádlo by mělo být vyrobené z prodyšných materiálů. Oblečení by nemělo být příliš.

Mykóza je sexuálně přenosná, proto by léčbu měli podstoupit oba partneři.

Projevy kvasinkové infekce

Kromě již výše zmíněných je to zarudnutí, pálení nebo bolest pochvy. Výtok může být různě zbarvený, hrudkovitý a páchnoucí.

Léčba

V lékárně si můžeme pořídit volně dostupná antimykotika a to ve formě vaginálních gelů, mastí nebo globulí. Šikovným pomocníkem jsou vaginální kapsle GYNELLA® Silver Caps. Pomáhají v boji proti kvasinkám a brání jejich návratu.

V případě přetrvávajících obtíží je potřeba návštěva lékaře.