Jakou vybrat barvu peněženky

Vybrat peněženku nemusí být tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zatímco výběr materiálu je dnes celkem jasnou volbou, jelikož u mužů i žen vedou jednoznačně kožené peněženky, tak s výběrem barvy to tak snadné není. Barva je přece jen velice charakteristická vlastnost peněženky, kterou dává člověk okolí na obdiv, proto je dobré výběru barvy věnovat dostatečnou pozornost. A jak tedy vybrat tu správnou barvu?

U žen bodují extravagantní barvy

O tom, že existuje nepřeberné množství barevných variací dámských peněženek, není pochyb. Žena si navíc na barvě peněženky velice potrpí. Při výběru vhodné peněženky se proto vyplatí věnovat pozornost, jakou barvu peněženky nosí v současné době. A tajně zjistit, zda je s barvou spokojená. Pokud vám je však tato možnost zapovězena, tak se orientujte podle oblíbené barvy, kterou má oslavenkyně ráda. Ve velké oblibě jsou dnes dámské kožené peněženky černé a červené barvy. Orientujte se také podle povahy ženy. Střídmější barvy zvolte tehdy, pokud žena na sebe nerada strhává pozornost. Naopak má-li žena ráda pozornost, zvolte extravagantnější barvu.

Muži milují černou?

Není žádným velkým tajemstvím, že u žen hraje barva významnější roli než u mužů, přesto nelze výběr barvy podceňovat ani u mužů. Muži si naopak většinou potrpí na běžné barvy, mezi které patří zejména hnědá a černá. Ve velké oblibě je také poslední dobou modrá barva. Většinou se vyplatí kombinace barev. Tou pravou volbou může být například pánská kožená peněženka černé barvy s šedivým pruhem od Segali. Výjimkou však nejsou ani výraznější barvy, přesto se vyplatí držet klasiky, zvláště pokud si nejste jisti barvou. Vždy vsaďte na oblíbenou barvu a povahu jedince.

Barva není vše

Avšak nenechte se při výběru zaslepit pouze barvou. Barva je rozhodně nejdůležitější vlastností, která rozhodne o tom, zda se bude dárek obdarovanému líbit, avšak zaměřit se jen na výběr barvy nestačí. Kromě barvy se nezapomeňte také zaměřit na praktičnost kožené peněženky. Pánská i dámská kožená peněženka by měla mít dostatečné množství přihrádek a přiměřenou velikost. Na velikost je třeba si dát pozor hlavně u mužů, kteří peněženku nosí většinou v zadní kapse u kalhot či v kapse bundy, tak aby se jim tam vešla. U žen si naopak můžete dovolit o něco větší peněženku. Široký sortiment pánských a dámských kožených peněženek najdete v e-shopu Špongr.