Potřebujete pomoc s náhradním plněním?

Mnoho firem se úspěšně rozvíjí a navyšuje počet zaměstnanců. V České republice je poměrně mnoho povinností, které je vhodné znát. Když přesáhnete množství 25 zaměstnanců, měli byste vědět, že se vás týká povinnost, aby tvořily 4 % z celkového počtu zaměstnanců osoby se zdravotním postižením. Pokud netvoří nebo z nějakého důvodu nemůžete tyto osoby zaměstnávat, je třeba plnit náhradní plnění.

Jak se náhradní plnění řeší?

Jednou z možností je odvod do státního rozpočtu, ale mnohem lepší možností je nákup zboží/služeb od firem, které zaměstnávají více než 50 % osob se zdravotním postižením. To vám umožní získat kvalitní produkty nebo služby, které vám přijdou vhod. Ne každý se v problematice náhradního plnění vyzná a pokud potřebujete v této oblasti pomoci, nejlepším pomocníkem pro vás bude internetový portál Svazu zaměstnavatelů zdravotně postižených, který najdete na webu szzp.cz. Pokud patříte mezi OZP, můžete na webu nalézt seznam aktuálně volných pracovních míst, která jsou určená pro OZP. Pokud patříte mezi zaměstnavatele s více jak 50 % zaměstnanci OZP, můžete se stát členy SZZP a nabízet své služby ostatním.

Pokud jste běžnou firmou, která potřebuje pomoci s náhradním plněním, přímo na webu se vám nabízí seznam firem, se kterými můžete spolupracovat a odebírat od nich produkty nebo služby. Nejprve byste měli využít kalkulačku na webu, s pomocí které si můžete spočítat, jaký je váš povinný podíl OZP a za jakou částku byste tedy měli zboží nebo služby v režimu náhradního plnění nakupovat. S portálem se následně můžete spojit prostřednictvím telefonu nebo kontaktního formuláře a on vám rád se vším pomůže a sestaví vám nabídku na míru. Tento web pomáhá denně mnoha firmám a může pomoci i vám, stačí se na něj obrátit, třeba i v případě dotazů, protože mnoho lidí nemá s touto problematikou zatím žádné zkušenosti.