Kde nakoupit levné knihy? Máme pro vás 3 tipy

Knihy zdražují. Za co jste dříve zaplatili tři stovky, dnes stojí klidně čtyři stovky a více. Jestliže tedy chcete ušetřit, máme pro vás trojici tipů.

Kniha vám nabídne napínavé dobrodružství, pobaví vás, nebo odhalí tajemství, díky němuž budete schopní výrazně zlepšit kvalitu vašeho života. Za některé tituly si ovšem docela dost zaplatíte. Obzvlášť v dnešní době, kdy rostou ceny prakticky všeho. Chcete i přesto ušetřit? Pak čtete dál. V následujících řádcích pro vás totiž máme hned tři tipy na místa, kde za nákup nového čtiva rozhodně nezaplatíte majlant.

Sledujte akce

Nejlepší způsob, jak ušetřit na zbrusu nových titulech, jsou slevové akce. Celá řada eshopů totiž čas od času spouští výprodejové nabídky, během nichž můžete ušetřit i více než 50 procent z původní ceny. Ještě míň pak zaplatíte ve speciálních likvidačních akcích, kde můžete koupit dobrou knihu i za méně než sto korun. Zpravidla se jedná o starší, méně známé, nebo špatně prodávané tituly. Jsme si ale jistí, že i mezi nimi najdete něco zajímavého.

Bazary a knihovny

Levné čtivo pořídíte také na bazarech. Celá řada prodejců nabízí hned celé série za velice lákavé ceny. Některé knihovny pak čas od času vyprodávají tituly, které už si nikdo nepůjčuje. Stačí tedy pohlídat termín, kdy takový výprodej bude probíhat, a jít se podívat, co knihovna z vašeho města nabízí. Během takových výprodejů můžete narazit na opravdu zajímavé klenoty, i více než sto let staré knihy, ale také zajímavé čtení z moderní doby. Stačí jen věnovat trošku času průzkumu, a určitě si vyberete.

Databáze knih

Databáze knih ČBDB.cz nabízí nejen pravidelně aktualizovaný seznam knih, ale také bazarový prodej ostatních uživatelů. Jestliže tedy hledáte zajímavé čtivo, knižní databáze vám s tím pomůže. Stačí zamířit do bazarové sekce a vybrat si z tisíců nabídek od různých prodejců, autorů a za zajímavé ceny. Vyhledávání je velice jednoduché. Pomůže vám v tom filtrování podle žánru, města, ale také názvu knihy nebo autora. I přes tak širokou nabídku se můžete velice jednoduše probít a rychle najít svoji další oblíbenou knížku.