Na ochranu vaší zahrady skvěle poslouží fotopast

Disponujete velkou rozlohou pozemků a rádi byste měli přehled o tom, kdo se po nich pohybuje? Chcete sledovat nezvané návštěvníky na vaší zahradě? Nechcete pořizovat drahé kamerové zabezpečení, ale hledáte levnější alternativu, která vám poslouží stejně dobře? Fotopasti na ochranu majetku jsou ideálním řešením vašeho problému.

Kromě pocitu bezpečí získáte i jasný přehled o tom, kdo navštěvuje okolí vašeho domova.

Původní účel fotopasti

Fotopast dříve sloužila k zachycení zvěře v jejím přirozením prostředí. Sloužila především myslivcům, správcům parku a ochranářům, kteří díky fotopastem sledovali migraci zvěře, nárůst populace a další důležité faktory pro výzkum. Postupem času si však fotopast našla i jiné využití a to v ochraně majetku a zabezpečení objektu. Využití fotopastí je velmi široké a posloužit může k mnoha účelům, přestože se jedná o jedno a to samé zařízení, které existuje několik let.

Fotopast na ochranu majetku

Bylo jen otázkou času, než někoho napadne využívat fotopast na ochranu majetku. Fotopasti skvěle nahrazují bezpečnostní kamery a jedná se o velmi levnou a výhodnou alternativu, jak uchránit svůj majetek před nenechavci. Zařízení pořídí snímek za každé situace. Fotopast je nenápadná a vydrží i tvrdé podmínky a zacházení. Nezabrání sice vniknutí do objektu, ale v čas vás upozorní na nezvané návštěvníky. Vy máte tak dostatek prostoru na to kontaktovat bezpečnostní složky, které se postarají o jejich dopadení.

Výhodou fotopasti je i úsporný režim. Kamerový systém funguje nepřetržitě po celou dobu. Fotopast se spustí jen v okamžiku, kdy je tepelným čidlem zaznamenán pohyb před čočkou. Ušetříte tak na zbytečných nákladech. Kromě toho jsou fotopasti umístěny na vyvýšených místech, jsou nenápadné, nezpůsobují hluk a tak se k nim zloděj nedostane a ani je nespozoruje.