Reishi: Pomocník v boji s rakovinou

Leskokorka lesklá, u nás také známá pod názvem reishi nebo ganoderma, patří mezi nejedlé houby, které můžete nejčastěji vidět a od května na kmenech stromů nebo pařezech. Ačkoliv plodnice houby není jedlá, již staří Japonci objevili její příznivé účinky na lidský organismus. Houba je uznávaným prostředkem alternativní medicíny a díky lékařským výzkumům, byly některé její pozitivní účinky potvrzeny.

Jak ganoderma pomáhá?

Houba je skvělým pomocníkem v boji s nádorovými onemocněními. Ganoderma vás určitě neuzdraví, ovšem komplikuje další růst nádorových buněk a blokuje jejich látkovou výměnu, snižuje nežádoucí účinky chemoterapie a upraví žaludeční potíže způsobené nejen chemoterapií, ale také stresem nebo po léčbě bakteriálních a virových onemocnění. Ganoderma působí preventivně proti nádorovým onemocněním, proto není na škodu ji pravidelně užívat. Kromě klasických kapslí je výborná káva s ganodermou, která vás ochrání před rakovinou a ještě vás po ránu postaví na nohy.

Ganoderma také pozitivně ovlivňuje imunitní systém a celkově ho posiluje, což potřebuje většina z nás.

Pokud vás trápí sezónní alergie, pomůže vám tato nenápadná houba snížit její nepříjemné projevy.

Ganoderma pomáhá při regeneraci jater, proto je doporučována zejména při onemocnění hepatitidou B a C.

Jelikož obsahuje adenosin, může omezovat hromadění krevních destiček, rozkládat trombiny (krevní sraženiny) a omezovat vznik nebezpečné trombózy.

Něco k mlsání ke kávě s ganodermou?

Uvařená odpolední káva, i s ganodermou, láká k mlsání. Likérové pralinky se hodí nejen k mlsání, ale jsou také ideální pozorností, když chcete potěšit kamaráda, kolegu či někoho z rodiny. Jen pozor na mlsání pralinkami v zaměstnání, jsou plněné likéry obsahující alkohol.

Pokud nevíte, kde kávu s ganodermou nebo likérové pralinky v originálním balení sehnat, mrkněte na webové stránky prozdraviaradost.cz, kde toho objevíte mnohem více.