Tapety udělají parádu i u vás doma

Ať chceme nebo ne, náš domov má svou atmosféru, která je částečně naším odrazem, a tak působí i na naše návštěvníky, přátele, rodinu. Každý má vlastní vkus a styl a líbí se mu něco trochu jiného, proto i možností, jak zařídit byt nebo dům, je nepřeberné množství. Atmosféru interiéru nedělají pouze doplňky a nábytek, důležité jsou i takové věci jako osvětlení nebo stěny. V pokoji je velký rozdíl, zda máte vymalováno jednoduše bíle nebo zda používáte barvy nebo třeba tapety.

Používejte moderní tapety

V současné době jsou tapety velmi oblíbené, dobře vybraná tapeta pokoj rozzáří, prosvětlí a dodá mu šmrnc. Mezi nejčastěji využívané patří určitě vliesové tapety. Oproti staršímu typu papírových jsou tvořeny buničinou a textilními vlákny. Mají velkou výhodu v tom, že místnost neuzavírají, naopak se zdmi dýchají, zabraňují vzniku ozvěn, pohlcují zvuk a zároveň pomáhají stěny tepelně izolovat. Mezi největší výhody patří lepení. Vliesové tapety se lepí tak, že lepidlo se nanáší na stěnu a na něj se potom přikládáte suchý pás tapety, takže nemusíte manipulovat s mokrým pruhem tapety, zároveň lze vliesové tapety ze zdi snadno a beze stopy odstranit.

Vybírejte z mnoha možností

Vliesové tapety jsou velmi dekorativní, lze vybírat z mnoha různých atraktivních dekorů, některé se opakují, takže můžete tapetovat celou místnost, jiné jako třeba fototapety, tvoří obraz. Díky této rozmanitosti vzorů lze vliesové tapety použít v obývacím pokoji, jídelně, ložnici i třeba v dětském pokoji. Dětské tapety patří vůbec k nejoblíbenějším, děti jsou vděčné za barevné stěny, na kterých mají své oblíbené hrdiny. Vyrábí se ale také druhy tapet, které lze použít v kuchyni – místo obkladů na zeď za kuchyňskou linkou nebo při renovaci nábytku apod. Pro zcela jednoduché a rychlé použití se hodí samolepicí dekorace, které vám pomohou oživit jakoukoli místnost.